• Sport szkolny

• Mens sana in corpore sano - to słynna łacińska sentencja, której autorem był rzymski poeta Juwenalis. Już w czasach starożytnych ludzie wiedzieli o tym, że ruch to podstawa m.in. dobrego samopoczucia, zdrowia, spełniania marzeń również tych sportowych.
        Naczelną zasadą Nauczycieli Wychowania Fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyminie jest sukces każdego ucznia na miarę jego możliwości, nawet w najmniejszym zakresie.
        Zajęcia sportowe w szkole realizuje zespół nauczycieli w składzie: J. Małyszko Kisielewska, J. Jończyk, M. Dzierżanowska, M. Sikorski, M. Fabisiak, A. Kostrzębski, R. Grabowski.

********************************************************************************************************

W dniu 16.10.2024r. na Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa Gminy Radzymin w Piłkę Koszykową dziewcząt w kategorii młodzież. Do udziału zgłosiło się 5 drużyn reprezentujących szkoły: SP2 Radzymin, SP1 Słupno, SP2 Słupno i SP Stare Załubice. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Wujakowska Michalina, Kamińska Oliwia, Pamięta Zuzanna, Gzowska Oliwia, Gawrońska Oliwia, Brzezińska Lena, Wroniuk Gabriela, Wolańska Wiktoria, Jaszkowska Nina, Dąbrowska Magda. Po zaciętej rywalizacji nasza szkoła zajęła III miejsce w Mistrzostwach Gminy.
        Opiekun: Justyna Jończyk

W dniu 10.10.2024r. nasza Szkoła wzięła udział w VI Biegu Patrolowym Pamięci Poległych pod Majdanem w Ossowie. Na terenie lasu Leśnictwa Leśniakowizna w okolicach Szkoły Podstawowej w Ossowie zawodnicy mieli do pokonania 8 kilometrową trasę, na której rozlokowane były stanowiska zadaniowe o tematyce sprawnościowej oraz proobronnej, między innymi strzelanie, rzut granatem, przeprawa przez rzekę. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Aleksander Jędrysiak, Bartosz Ruczkowski, Szymon Mystkowski i Nina Jaszkowska. Po ukończonym biegu zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i ciepłą wojskową grochówkę.
        Opiekun: Justyna Jończyk

W dniu 09.10.2024 na Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa Gminy Radzymin w Mini Piłkę Koszykową dziewcząt. Nasza szkoła po zaciętej rywalizacji zajęła 2 miejsce zdobywając tym samym srebrny medal. Szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie;Malczewska Oliwia, Kaznowska Julia, Machalska Anabella, Kaczmarczyk Katarzyna, Skłodowska Elżbieta, Kwaśnik Beata, Pudełek Klaudia, Korytkowska Maja, Piasecka Daria, Stępniak Anna, Wendołowska Sandra, Kalińska Weronika, Sankowska Alicja.

Opiekun: Justyna Jończyk

W dniu 10.10.2024 reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kielak Dorian, Słyk Daniel, Marcinkiewicz Emil, Rampalski Kuba, Szewczyk Mikołaj, Zachuta Kuba, Kruk Karol, Ryszard Bartosz, Igor Wyszyński, Mikulski Miłosz,, Gradziel Jakub, Kalinowski Hubert, Shevczuk Borysłav zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Gminy Radzymin w piłce koszykowej kategoria dzieci.
        Opiekun: Mariusz Sikorski

I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców

W dniu 7 października br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej chłopców w kategorii młodzież. Chłopcy zajęli I miejsce i w piątek 11 października wezmą udział w finałach międzypowiatowych.

Szkołę SP 1 reprezentowali: Wojciech Czarnowski, Szymon Mystkowski, Aleksander Jędrysiak, Kaczmarski Hubert, Michał Roman, Adrian Cubrzyński, Jakub Wąsik, Filip Lesik, Arsen Vasylevych.

Opiekun: Arkadiusz Kostrzębski

• Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej chłopców

• I miejsce w finałach rejonu w piłkę nożną chłopców

W zeszłym tygodniu reprezentacja szkoły chłopców klas VIII-VII została Mistrzami Gminy w piłce nożnej chłopców. Chłopcy okazali się bezkonkurencyjni wygrywając wszystkie swoje mecze. Następnie w finałach rejonowych zajęli I miejsce wygrywając 2 - 0  ze szkołą SP 3 Marki. Tym samym nasza szkoła uzyskała awans do finałów powiatu, który odbędzie się w poniedziałek 7 października.

Szkołę reprezentowali: Wojciech Czarnowski, Szymon Mystkowski, Aleksander Jędrysiak, Kaczmarski Hubert, Michał Roman, Adrian Cubrzyński, Jakub Wąsik, Filip Lesik, Bartosz Ruczkowski, Arsen Vasylevych.

Opiekun: Arkadiusz Kostrzębski

• Finały Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych

• We wtorek 1.10.2024r. w Parku Dębinki w Zielonce odbyły się finały Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych. Do sportowej rywalizacji przystąpiła  reprezentacja naszej szkoły składająca się z 10 chłopców i 8 dziewcząt. Nasza reprezentantka z rocznika 2014, Amelia Kowalczyk z kl. 4d zdobyła tytuł Mistrza Powiatu i złoty medal. Aleksander Jędrysiak z rocznika 2010 uplasował się na 4 miejscu a Oliwia Wyszkowska z rocznika 2011 na 11 miejscu.

Opiekunowie: Jadwiga Małyszko-Kisielewska i Mirosław Fabisiak

• Mistrzostwa szkół podstawowych Rejonu Marki-Dąbrówka-Radzymin w biegach przełajowych

• W czwartek 19 września br. odbyły się Mistrzostwa Rejonu Marki-Dąbrówka-Radzymin w biegach przełajowych szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło rekordowe 339 zawodników. Wystawiliśmy do tych 40 uczniów z klas 4-8. Do finałów powiatowych  awansowało 18 uczniów z naszej szkoły.

Awans uzyskali:

Kowalczyk Amelia – 10 miejsce

Adamus Cyprian – 11 miejsce

Wyszkowski Aleksander – 12 miejsce

Mistrzostwa Powiatu odbędą się 1 października w Zielonce.

Opiekunowie: Arkadiusz Kostrzębski i Mariusz Sikorski

• Turniej o Mistrzostwo Gminy Radzymin w piłce nożnej dziewcząt

• W dniu 18.09.2024r. na płycie bocznej boiska Mazur Radzymin odbył się turniej o Mistrzostwo Gminy Radzymin w piłce nożnej dziewcząt kategoria młodzież. W turnieju uczestniczyły cztery szkoły podstawowe: SP Słupno, SP1 Radzymin, SP Załubice, SP2 Radzymin. Zawody wygrały dziewczęta reprezentujące SP1 Radzymin.

DYPLOM >>> dyplom.jpg

Opiekun: Jadwiga Małyszko-Kisielewska