• Warsztaty "Bezpieczne wakacje"
          • Warsztaty "Bezpieczne wakacje"

          • W dniach 4-7 czerwca 2024r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas zbliżającego się letniego wypoczynku. Promowanie zasad bezpieczeństwa to jedno z najważniejszych zadań grona pedagogicznego. Nauczyciele podczas realizacji warsztatów przekazali uczniom wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się podczas wakacji.Jednym z tematów były reguły obowiązujące na drodze. Specjaliści przypomnieli dzieciom jak prawidłowo korzystać z drogi i pobocza, jak należy przechodzić przez jezdnię oraz jak przemieszczać się podczas pieszych wycieczek. Poruszone zostały także, zasady bezpiecznego i prawidłowego korzystania z placu zabaw oraz ze sprzętów takich jak rower, hulajnoga czy rolki. Wspomniano o tym jak ważny podczas ich używania jest kask, ochraniacze oraz odblaski.Wakacje na górskich szlakach, na wsi albo nad wodą nie zwalniają z rozwagi i ostrożności. Specjaliści przypomnieli, że zawsze należy korzystać ze strzeżonych kąpielisk oraz stosować się do regulaminów tam obowiązujących i poleceń ratownika. Istotne jest również, by do wody wchodzić tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Wspomniano również jak zabezpieczyć swoje rzeczy osobiste podczas korzystania z kąpieli wodnych i jak niebezpieczne są skoki do nieznanej wody.Uczniom został zaprezentowany również film instruktażowy jak bezpiecznie zachowywać się podczas burzy. Dzieci zademonstrowały bezpieczną pozycję żółwia, która ma chronić w takich sytuacjach. Dzieciom przypomniano również jak należy zachowywać się w stosunku do obcych i zachować ostrożność w nawiązywaniu z nimi relacji.Kolejnym punktem zajęć była burza mózgów, gdzie uczniowie mieli możliwość tworzenia wypowiedzi swobodnych dotyczących planów wakacyjnych. Uzupełnieniem i utrwaleniem wiadomości  z zajęć było wykonanie kart pracy oraz własnoręcznych rysunków.

            Organizatorzy: Agnieszka Świtoń, Ewelina Olszewska, Sylwia Bogucka, Kinga Wawryszuk, Sylwia Sikorska, Natalia Kucińska

        • Dzień Mamy i Taty
          • Dzień Mamy i Taty

          • Dzień Mamy i Taty to dni jedne z najpiękniejszych w roku. To czas, kiedy dzieci mają okazję podziękować swoim Rodzicom za życie, za miłość, opiekę i wielką siłę, jaką znajdują w sobie, żeby dobrze je wychować i prowadzić przez świat.

            W dniach 5 i 6 czerwca br. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej (kl. 1g, 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 2f, 2g, 3e) wraz z wychowawcami przygotowali piękne uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty.

            Dzieci zaprezentowały część artystyczną. Z wielkim zaangażowaniem śpiewały piosenki i recytowały wiersze. W ten sposób wyraziły Rodzicom swoją miłość i wdzięczność. Salwy śmiechu i łzy wzruszenia przeplatały się nawzajem i były najlepszym wyrazem towarzyszących emocji ...

            Na koniec uczniowie wręczyli Rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki. :)

            Opracowanie: Agata Szymborska

        • Wycieczka Ojców - Kraków - Wieliczka
          • Wycieczka Ojców - Kraków - Wieliczka

          • W dniach 03-05 czerwca 2024r. uczniowie klas 6a i 6c Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie wraz z opiekunkami w osobach: Pani Anna Czajkowska, Pani Monika Czajkowska, Pani Agnieszka Cichy oraz Pani Iwona Jaworska  uczestniczyli w wycieczce szkolnej.

            W poniedziałek, o godzinie 6.00 wszyscy zebraliśmy się przed budynkiem naszej szkoły i niecierpliwie oczekiwaliśmy na autokar, który niezawodnie stawił się o wyznaczonej godzinie. Kiedy już zapakowaliśmy bagaże, pożegnaliśmy się z ukochanymi rodzicami, wygodnie rozlokowaliśmy się w fotelach, ruszyliśmy w drogę. Trasa naszej pierwszej kilkudniowej wycieczki upływała nam bardzo przyjemnie na rozmowach z koleżankami i kolegami, a także na podziwianiu nieznanych nam krajobrazów. Około godziny 10.00 dotarliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego. Tu na naszą grupę czekał pan przewodnik, który poprowadził nas trudną, ale ciekawą i piękną przyrodniczo trasą. Czarnym szlakiem wędrowaliśmy Doliną Prądnika do Groty Łokietka i Zamku w Pieskowej Skale. Mieliśmy też okazję podziwiać potężna skałę, zwaną Maczugą Herkulesa. Po tej wyczerpującej eskapadzie udaliśmy się na obiad w Krakowie, a następnie do naszego miejsca noclegowego, czyli Hotelu Premier.

            Kolejny dzień przywitał nas ulewnym deszczem. Zaklinając chmury, myśleliśmy tylko, by niebo trochę przejaśniało. Wkrótce nasze marzenia się spełniły i niebo nad grodem Kraka stało się nieco weselsze. Kolejna Pani Przewodniczka poprowadziła nas najpiękniejszymi zaułkami Krakowa. Naszą przygodę w tym pięknym mieście rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego na Wawelu. Następnie udaliśmy się na Rynek Główny, gdzie zobaczyliśmy pomnik Adama Mickiewicza oraz Sukiennice, jeden z najważniejszych zabytków tego pięknego miasta, który do dzisiaj pełni rolę handlową. Na Rynku Głównym widzieliśmy wieżę kościoła Mariackiego, z której co godzinę na pamiątkę najazdu na miasto Tatarów odgrywany jest hejnał z wieży Mariackiej. W Bazylice św. Franciszka z Asyżu podziwialiśmy słynny witraż Bóg Ojciec autorstwa Stanisława Wyspiańskiego. Naszą przygodę z Krakowem zakończyliśmy spacerem po bulwarach wiślanych i pamiątkowym zdjęciem przy Smoczej Jamie.

            W drodze powrotnej do domu zajechaliśmy do Wieliczki. Tu znajduje się przepiękna kopalnia soli, podobno najbardziej oblegane w Polsce muzeum. Podzieleni na dwie grupy, przeszliśmy trzygodzinną trasę historyczną, obejmującą komory solne, kaplice św. Kingi, skalne rzeźby oraz podziemne jeziora. Pod wieczór zmęczeni, ale szczęśliwi z bagażem nowych doświadczeń wróciliśmy do domu.

            Opracowanie: Uczniowie klasy VIc

        • Lekcje otwarte dla Przedszkolaków
          • Lekcje otwarte dla Przedszkolaków

          • W dniach 22 i 23 maja 2024 roku gościliśmy w naszej szkole dzieci z grupy:  Misie, Sówki i Biedronki z Przedszkola nr 2 im. Czerwonego Kapturka w Radzyminie oraz  dzieci z grupy: Smerfy i Muchomorki z Krainy Przedszkolaka publicznego przedszkola w Radzyminie. Nasi Goście już od września staną się uczniami szkoły. Spotkania miały na celu przygotować dzieci do przyszłej roli uczniów, aby pewniej i odważniej wkroczyły w  kolejny etap  edukacji. Zajęcia otwarte odbyły się w klasach:

            I d -  wychowawca Aneta Jusińska,
            I g -  wychowawca Agata Szymborska,
            III a -  wychowawca Marzena Marchel,
            III e -  wychowawca Agata Piwowarska
            III f - wychowawca  Izabela Szczurowska

            Po zajęciach panie nauczycielki: Agnieszka Cichy, Marzena Mazur, Katarzyna Rabajczyk i Natalia Pomaska oprowadziły  gości  po naszej placówce.

            Życzymy przyszłym Pierwszakom samych sukcesów i pozytywnych wrażeń w szkole!
            Dziękujemy za przybycie.

        • Konkurs "Mały człowiek w wielkim świecie"
          • Konkurs "Mały człowiek w wielkim świecie"

          • Szkolny konkurs "Mały człowiek w wielkim świecie" dla klas 1-3  został rozstrzygnięty. Celami konkursu były: popularyzacja wiedzy o Europie, wzbudzenie zainteresowania podróżami, dostrzeganie piękna Europy, rozwój kreatywności i zdolności manualnych wśród dzieci.  W konkursie wzięło udział 13 uczniów.

            Laureatami konkursu zostali:

            I miejsce: Lena Łukasiuk klasa 3f

            II miejsce: Sara Stefańska klasa 3b oraz Amelia Budziszewska klasa 2g

            III miejsce: Agata Cholewińska klasa 2g oraz Zlata Kyryliuk klasa 3b

            Wyróżnienie: Tomasz Skłudzki klasa 2e

            Nagrody zostaną wręczone w dniu 19.06.2024 r.

            Dziękujemy za udział w konkursie!

            Organizatorzy konkursu: Natalia Pomaska, Barbra Pakieła, Anita Sobótko

        • Półkolonie letnie "Aktywnie, wesoło i bezpiecznie"
          • Półkolonie letnie "Aktywnie, wesoło i bezpiecznie"

          • Wyczekiwany przez dzieci okres wakacji zbliża się wielkimi krokami. Czas relaksu dla dzieci staje się wyzwaniem dla rodziców, którzy starają się jak najlepiej wypełnić czas wolny swoim pociechom. Gmina Radzymin wraz z gminnymi szkołami podstawowymi zapraszają dzieci klas I-VI szkoły podstawowej, mieszkające w gminie Radzymin do uczestniczenia w półkoloniach LATO W MIEŚCIE - "Aktywnie, wesoło i bezpiecznie". Zapisy trwają od 04.06.2024r. do 10.06.2024r.

            Proponujemy Państwu siedem turnusów w terminach od 24.06 do 09.08.2024 roku.

            Turnusy trwają od poniedziałku do piątku. Każdy turnus odbywa się w innej szkole. Opieka i atrakcje dla dzieci będą zapewnione w godzinach 08:00 – 16:00.

            KOSZT za tygodniowy turnus: 650,00 zł, zaś 500,00 z ważną Radzymińską Kartą Mieszkańca.

            W cenie wyżywienie, bilety wstępu, ubezpieczenie.

            Harmonogram turnusów:

            • Turnus I: 24.06.2024- 28.06.2024– Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie, ul. 11 Listopada 2;

            Pozostały wykaz turnusów w Reagulaminie.

            Zapisy trwają w terminie od 04.06.2024r. do 10.06.2024r. Karty zgłoszeń składamy w szkołach.

            WAŻNE!

            Po uzyskaniu w placówce informacji o zakwalifikowaniu się dziecka na półkolonie, wpłaty za wybrany turnus należy dokonać w terminie od 11 czerwca 2024 r.  do 13 czerwca 2024 r. w pełnej kwocie:

            na rachunek bankowy Alior Bank 32 2490 0005 0000 4600 5620 1165.

            W tytule zapłaty należy podać: hasło "PÓŁKOLONIE", data turnusu, nr RKM, imię i nazwisko dziecka oraz skróconą nazwę szkoły (w której organizowane są półkolonie).

            Prosimy o przemyślane zapisy. Organizator nie przewiduje zwrotu uiszczonych wpłat.

            Kontakt w sprawie półkolonii "Lato w Mieście":

            Krzysztof Czuba  e-mail: kczuba@umig.radzymin.pl  tel. 22 667 67 28

            Dokumenty:

            >>>> Zarządzenie_Lato_w_Miescie_2024.pdf

            >>>> Regulamin_LATO_W_MIESCIE_2024.pdf

            >>>> załącznik_nr_1_do_regulaminu-_zgloszenie-_Lato_w_Miescie_2024.pdf

            >>>> załącznik_nr_2_do_regulaminu-_Karta_kwalifikacyjna_-Lato_w_Miescie_2024.pdf

            WIĘCEJ TUTAJ >>>>> https://radzymin.pl/1525/polkolonie-w-gminie-radzymin-zapisy-od-4062024-r.html

        • Lądowanie wojsk alianckich w Normandii
          • Lądowanie wojsk alianckich w Normandii

          • ,,Lądowanie wojsk alianckich w Normandii to kolosalny i imponujący                                                     wysiłek zbiorowy i militarny, który został podjęty dla przywrócenia wolności …                                                            Franciszek

            We czwartek 6  czerwca br. minie  80. rocznica jednego z przełomowych wydarzeń II wojny światowej - lądowania wojsk alianckich w Normandii. Rankiem 6 czerwca 1944 roku siły zbrojne alianckich państw zachodnich rozpoczęły największą w czasie II wojny światowej operację desantową – lądowanie  w Normandii. Była to część operacji ”Overlord” otwierającej drugi front walki z III Rzeszą w Europie. Na plażach Normandii wylądowały wojska amerykańskie, brytyjskie i kanadyjskie pod dowództwem gen. Dwighta Eisenhowera. Od 6 czerwca do 30 czerwca 1944 roku aliantom udało się przerzucić do Francji850 tysięcy żołnierzy, prawie 150 tysięcy pojazdów i  ponad pół miliona ton zaopatrzenia.  Polacy  nie brali bezpośredniego udziału w lądowaniu na plażach w Normandii. Na kanale La Manche operowało kilka okrętów polskiej Marynarki Wojennej, które osłaniały floty inwazyjne aliantów oraz wspierały lądujących ogniem artyleryjskim. Statki floty handlowej  zostały natomiast wykorzystane do transportu przez kanał żołnierzy i sprzętu. Lądujących z powietrza wspierało również 11 polskich dywizjonów myśliwskich, w tym słynny Dywizjon 303, a także 3 dywizjony bombowe.

            Koło Historyczne „Wiarus”

        • Wolne (prawie) wybory w Polsce
          • Wolne (prawie) wybory w Polsce

          • „Było to symboliczne zwycięstwo pokoleń Polaków, którzy nigdy nie pogodzili się ze zniewoleniem. Było to zwycięstwo "Solidarności", przeciwko której w grudniu 1981 r. władza wysłała czołgi, chcąc siłą złamać narodowego ducha wolności…”

            We wtorek 4 czerwca 2024 roku  minęła  35. rocznica pierwszych od zakończenia II wojny światowej częściowo wolnych do Sejmu i całkowicie wolnych do Senatu wyborów w Polsce. Zakończyły się one spektakularnym zwycięstwem obozu "Solidarności", który zdobył 260 na 261 możliwych mandatów. Z list Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" wybrani do polskiego parlamentu zostali: m.in. Tadeusz Mazowiecki, Lech Kaczyński, Jacek Kuroń, Jarosław Kaczyński, Gustaw Holoubek, Hanna Suchocka, Henryk Wujec, Andrzej Wajda, Jan Maria Rokita i wielu innych. Wybory czerwcowe miały kluczowe znaczenie dla upadku reżimu komunistycznego i narodzin III Rzeczypospolitej. Były tez pierwszymi wolnymi wyborami w państwach zależnych od Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich.

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • 64. rocznica śmierci generała broni Józefa Hallera
          • 64. rocznica śmierci generała broni Józefa Hallera

          • "Być mężnym, a żołnierzem polskim to jedno.

            Waleczność naszego żołnierza jest odwiecznie polska."

            /gen. Józef Haller, Radzymin, 19 sierpnia 1920 r./

            We wtorek 4 czerwca 2024 r. minęła  64. rocznica śmierci generała broni Józefa Hallera, polityka, działacza społecznego, dowódcy Legionach Polskich (m. in. II Brygady), II Korpusu Polskiego i „Błękitnej” Armii, Ministra bez teki w drugim rządzie Władysława Sikorskiego (X.1939) harcmistrza, przewodniczącego ZHP, prezesa Komitetu PCK, kawalera Orderów: Orła Białego i Virtuti Militari, który do historii przeszedł jako ten, który przywrócił Bałtyk Polsce.  W kluczowych dla wojny z Rosją Sowiecką miesiącach gen. Haller pełnił funkcję Generalnego Inspektora Armii Ochotniczej, był członkiem Rady Obrony Państwa i dowódcą Frontu Północnego. W pamiętnych dla naszego miasta dniach "Cudu nad Wisłą" dowodził Frontem broniącym bolszewikom dostępu do Warszawy. Jego oddziały liczyły ponad 60 tysięcy żołnierzy, 39- dział i 910 ciężkich karabinów maszynowych . Na polskie linie   nacierało 95 tysięcy bolszewików dysponujących 560 działami ciężkimi i 120 działami polowymi. Wieczorem 15 sierpnia gen. Józef Haller przybywa do wyzwolonego Radzymina, a trzy dni później na radzymińskim rynku odznacza   Krzyżami Walecznych i Orderami Krzyża Virtuti Militari żołnierzy biorących udział w  bitwie, która  dała Polsce i Europie dwadzieścia lat pokoju.

            Niech pamięć o Jego czynach nigdy nie zaginie.

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Realizacja programu "Trzymaj formę"
          • Realizacja programu "Trzymaj formę"

          • W ramach projektu Trzymaj formę w miesiącach kwietniu i maju br. uczniowie klas IV i V wraz z wychowawcami, przygotowali podczas godziny wychowawczej plakaty pt. "Talerz zdrowego żywienia". Akcja miała na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad zdrowego odżywiania. Z plakatów została utworzona gazetka szkolna, którą można obejrzeć na parterze w zabytkowej części budynku.

            Koordynatorzy projektu: Magdalena Ślifirczyk, Anna Wilkowska, Sylwia Sikorska

        • Uczeń naszej szkoły w finale Ogólnopolskiego  Konkursu Matematycznego „PUCHACZ PIOTR”
          • Uczeń naszej szkoły w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „PUCHACZ PIOTR”

          • Z wielką radością informujemy, iż uczeń klasy 3e – Szymon Januszewski  znakomicie poradził sobie z zadaniami II etapu konkursu matematycznego PUCHACZ PIOTR i znalazł się w finale!!!

            Jak podaje organizator w tym roku do I etapu konkursu przystąpiło blisko 50 tys. dzieci z całej Polski, a na II etapie zmierzyło się prawie 4,3 tys. półfinalistów. Do finału zakwalifikowało się trzech uczniów z gminy Radzymin. Ogromnie  cieszymy się z wyniku Szymona i trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się 9 czerwca w Warszawie.

            Słowa uznania kierujemy do wszystkich  uczestników konkursu, którzy dzielnie stawili czoła niełatwym zadaniom Puchacza  Piotra.

            Szkolni koordynatorzy konkursu: Katarzyna Rabajczyk, Kamila Tyburska, Aneta Jusińska

        • Dzień Dziecka dla klas I-III
          • Dzień Dziecka dla klas I-III

          • „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

                                                                Janusz Korczak

            Tegoroczny Dzień Dziecka dla klas I-III w naszej szkole obchodziliśmy 29 maja. Uśmiechu w tym dniu było bez liku, a to dlatego, że organizatorzy zapewnili moc atrakcji dla dzieci. Były m.in. zabawy, konkurencje sportowe, malowanie twarzy, tworzenie balonowych cudaków i klasowe wyjścia na lody.

            Głównym punktem obchodów dla klas 1-3 było obejrzenie teatrzyku pt. "Tadek niejadek" w wykonaniu Studia Artystycznego "Pasja". Dzieci na przykładzie głównego bohatera zobaczyły, że zdrowe odżywianie jest bardzo istotne w dorastaniu. Oczywiście było mnóstwo okazji do śmiechu.

            Chętni uczniowie mogli również skorzystać z usług wirtualnej fotobudki i w przebraniu poruszać się do skocznej muzyki.

            Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, która ufundowała każdemu dziecku słodki upominek w postaci batonika i lizaka.

            Ten piękny, beztroski czas zabawy zapadnie na długo w naszej pamięci.

            Wychowawcy klas I-III

        • Dzień Dziecka w naszej szkole
          • Dzień Dziecka w naszej szkole

          • Dnia 29.05 2024 r. w naszej szkole odbyły się zawody z okazji Dnia Dziecka. Uroczystość rozpoczął na szkolnym boisku pokaz umiejętności sprawnościowej w wykonaniu I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej z Wołomina. Nastepnie na hali sportowej uczniowie klas VII-VIII brali udział w Turnieju 1 z 10 zorganizowanego przez Panią Annę Ciborowska. Zwycięzcą został uczeń klasy 8b Igor Pieńczuk II miejsce zajął Antonii Weroński z klasy 7e i III miejsce zajął Franciszek Sadoch uczeń klasy 7b.

            Po zakończeniu turnieju nauczyciele wychowania fizycznego przystąpili do organizacji zawodów w Piłkę Siatkową. Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn, w którego skład wchodziła 6 osobowa reprezentacja klasy. Zawody odbyły się systemem pucharowym najlepszą klasą okazała się klasa 7a, II miejsce zajęła klasa 8a, III miejsce po zaciętej walce wywalczyła klasa 7d. Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, natomiast  pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

            Dalsza część zawodów sportowych miała miejsce na Stadionie Mazur w Radzyminie. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV-VI.

            Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w biegu sztafetowym 4x200 w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców. Następnie został przeprowadzony  bieg Patrona w konkurencji indywidualnej. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, a każdy uczestnik biegu otrzymał mały upominek.

            Lista zwycięzców >>>>> Bieg_sztafetowy_Bieg_Patrona.pdf

            Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

            LINK do zdjęć z FOTOBUDKI (możliwość pobrania filmu) >>> https://fotoshare.co/i/3x3gx57

            Opracowanie: Nauczyciele Wychowania Fizycznego

            Pokaz umiejętności sprawnościowej w wykonaniu I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej z Wołomina

        • ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT W NASZEJ SZKOLE - PODZIĘKOWANIA
          • ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT W NASZEJ SZKOLE - PODZIĘKOWANIA

          • Od 1 lutego do końca maja w naszej szkole została zorganizowana zbiórka na rzecz zwierząt z Fundacji "Pso-TY i Koty" w Tłuszczu. Wraz z rozpoczęciem nowego semestru uczniowie wykonali plakaty informujące o zbliżającej się akcji, które zawisły na korytarzach szkoły. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Zbiórka miała również uświadomić uczniów, jak ważna jest bezinteresowna pomoc, i zwrócić uwagę na potrzeby schronisk. Jak zawsze wszyscy pragnęli pomóc i stanęli na wysokości zadania, w wyniku czego udało nam się zebrać pokaźną ilość karmy dla zwierząt, a także ciepłe koce, zabawki, akcesoria i legowiska dla potrzebujących zwierzaków. Zebrane dary zostały przekazane do schroniska w dniu 04.06.2024r.Wszystkim dobroczyńcom - uczniom oraz rodzicom, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie dziękujemy.Dziękujemy również p. Annie Słomczyńskiej - Wycech i grupie SMERFY z Publicznego Przedszkola Kraina Przedszkolaka w Radzyminie. Pracownicy i opiekunowie zwierząt serdecznie podziękowali nam za okazane serce i wsparcie. Życzymy zwierzakom, aby szybko znalazły  własnych kochających właścicieli.

            Podziękowanie >>>>> podziękowanie.jpeg

            Organizatorzy: Agnieszka Świtoń (Milewska), Katarzyna Brzozowska, Agata Drzewek, Sylwia Sikorska, Kinga Wawryszuk, Ewelina Olszewska, Magdalena Kaim-Korzeniowska, Sylwia Bogucka

        • „Sadzimy kwiaty”
          • „Sadzimy kwiaty”

          • 28 maja br. w klasie II f odbyły się  zajęcia „Sadzimy kwiaty”, na których uczniowie poszerzali wiadomości na temat wiosennych kwiatów i warunków niezbędnych do ich rozwoju. Podczas zajęć zastanowiliśmy się co potrzebujemy do sadzenia kwiatów? Po wspólnych ustaleniach przeszliśmy do działania. Każdy wykonał własnoręcznie pomalowaną doniczkę z puszki. Rozpoczęliśmy sadzenie kwiatów. Zwróciliśmy uwagę na odpowiednie przygotowanie do sadzenia – wsypanie ziemi do doniczki, wsadzenie sadzonek, podlanie kwiatów. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia, a najważniejsze, że każdy mógł zabrać swój kwiat do domu.

            Dziękujemy Rodzicom, że umożliwili nam praktyczną lekcję, która zapadnie w naszej pamięci na długo.

            Opiekun: Kamila Tyburska

        • "Potyczki matematyczne" rozstrzygnięte
          • "Potyczki matematyczne" rozstrzygnięte

          • Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas 6,7 „Potyczki Matematyczne” został rozstrzygnięty. W Konkursach wzięło udział łącznie 28 uczniów – w 2 kategoriach.

            Klasa 6 – Rebus matematyczny

            1. Filip Kozakiewicz
            2. Oliwia Gawrońska
            3. Alan Gzowski oraz Wojciech Warpas

            Klasa 7 – Konkurs wiedzy z matematyki

            1. Szymon Żebrowski

            2.  Radek Kosowski

            3. Edyta Mikołajewska oraz Kamil El-Mokdad

            Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom.

            Wszyscy laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

            Nauczyciele matematyki

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
      • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
      • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-16.00
        tel. (+48) 22 786-72-79
      • ul. 11 Listopada 2
        05-250 RADZYMIN
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych