• 81. rocznica tragicznej śmierci w katastrofie lotniczej koło Gibraltaru generała Władysława Sikorskiego
          • 81. rocznica tragicznej śmierci w katastrofie lotniczej koło Gibraltaru generała Władysława Sikorskiego

          • "Stoimy wobec zagadnień na miarę dziejową. Musimy więc je rozwiązywać w tej samej skali.

            Nie z punktu widzenia własnych ambicji i chwilowych a zmiennych nastrojów dnia,ale z punktu widzenia polskiej racji stanu..."

            /fragment z przemówienia generała Władysława Sikorskiego z dnia 4 maja 1943 roku/

                          W czwartek, 4 lipca 2024 roku minie 81. rocznica tragicznej śmierci w katastrofie lotniczej koło Gibraltaru generała Władysława Sikorskiego, Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych i premiera Rządu RP na uchodźctwie. Tragiczne  zdarzenie miało miejsce w trakcie powrotu gen. Władysława Sikorskiego z Bliskiego Wschodu, gdzie udał się pod koniec maja 1943 roku. Celem tego wyjazdu była inspekcja stacjonujących w Iraku jednostek Armii Polskiej dowodzonych przez gen. Władysława Andersa. podróż powrotna odbyła się na trasie Kair - Lyneham z międzylądowaniem w Gibraltarze. Do miejsca międzylądowania samolot LB-30 Liberator z 511 Dywizjonu RAF dotarł 3 lipca 1943 roku i już wieczorem następnego dnia  był gotów do startu. Tuż po starcie, który odbył się 4 lipca 1943 roku o godzinie 23.07, samolot runął do morza. Wśród ofiar lotu byli m.in. córka gen. Sikorskiego oraz członkowie sztabu, w tym szef Sztabu Naczelnego wodza generał . brygady Tadeusz Klimecki i szef III Oddziału Operacyjnego Sztabu Naczelnego Wodza pułkownik dyplomowany  Andrzej Marecki. Wyłowione z morza ciało gen. Władysława Sikorskiego zostało przetransportowane do Playmouth w Wielkiej Brytanii na pokładzie polskiego niszczyciela ORP "Orkan". Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Newark koło Notingham. Do Polski doczesne szczątki generała przewieziono po ponad pięćdziesięciu  latach, gdzie 17 września 1993 roku z honorami zostały pochowane w krypcie na Wawelu. Okoliczności wypadku wciąż budzą wśród historyków wiele kontrowersji a archiwa brytyjskie zostały utajnione na kolejne pięćdziesiąt lat.. Jako premier rządu i Naczelny Wódz, generał Władysław Sikorski potrafił mobilizować naród polski do nieustannego stawiania oporu wrogowi, zmierzającemu do jego unicestwienia. Rozumiał, jak ciężka i krwawa jest to droga, ale innej nie widział. Był przekonany, że walka ta doprowadzi w końcu Polaków do wolnej, sprawiedliwej i niepodległej Polski. Tragiczna śmierć Generała przekreśliła te plany na ponad czterdzieści lat.

            Cześć Jego Pamięci!

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • 414. rocznica Bitwy pod Kłuszynem
          • 414. rocznica Bitwy pod Kłuszynem

          • Potrzeba w miejscu, nadzieja w męstwie,  zbawienie w zwycięstwie.
            Czyńcie swoją powinność!

             /hetman - Stefan Żółkiewski/

            W czwartek, 4.07.2024 roku minie 414. rocznica zwycięskiej bitwy pod Kłuszynem, gdzie wojska Rzeczypospolitej Obojga Narodów pod wodzą hetmana polnego koronnego Stanisława Żółkiewskiego odniosły miażdżące zwycięstwo nad kilkukrotnie liczniejszymi wojskami rosyjsko - szwedzkimi. Ta błyskotliwa wiktoria otworzyła wojskom polskim drogę do stolicy państwa carów – Moskwy.

            Cześć i Chwała Bohaterom.

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Półkolonie letnie w naszej szkole
          • Półkolonie letnie w naszej szkole

          • W dniach 24.06.2024r. - 28.06.24r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie były zorganizowane półkolonie letnie "Aktywnie, wesoło i bezpiecznie", w których wzięli udział uczniowie kl. 1 i 2. Półkolonie to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku, rozwijania pasji. Pierwszego dnia półkolonii dzieci wybierały nazwę swojej grupy i wykonały inspirujące plakaty. We wtorek udały się na basen do Mareckiego Centrum Edukacjno-Reakreacyjnego, gdzie korzystały z jacuzzi, rwącej rzeki i wodospadu. W środę odwiedzały gospodarstwo agroturystyczne "Leszczynowe Zacisze" w Rozalinie. Dzieci poznały tam życie wiejskich zwierzęt, nauczyły się doić krowę, uczestniczyły w rozmaitych grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

            Czwartek - to dzień spacerów i przyjemności. Tego dnia dzieci spacerowały w Parku księżnej Eleonory Czartoryskiej, kosztowały pysznych lodów z miejscowej lodziarni. Turniej w zbijaka i tor przeszkód wyłonił najlepszych sportowców. Były nagrody, upominki i wszyscy cieszyli się ze wspaniałej zabawy.

            Ostatniego dnia dzieci samodzielnie przygotowały witaminowe, zdrowe desery i koktajle. Poznały negatywny wpływ energetyków i dopalaczy na organizm człowieka. Rozmowę przeprowadziła pedagog szkolny p. Katarzyna Brzozowska.  Na koniec  każdy uczestnik półkolonii otrzymał torbę z upominkami, ufundowaną przez firmę Jeronimo-Martins Polska S.A. Biedronka, której serdecznie dziękujemy za wsparcie.  

            Opiekun: Marija Rusinowicz

        • 68. rocznica robotniczych strajków w Poznaniu
          • 68. rocznica robotniczych strajków w Poznaniu

          • „Za Prawo, Wolność i Chleb…”

            W piątek  28 czerwca 2024 roku minie  68. rocznica robotniczych strajków zwanych w naszej historii „Poznańskim czerwcem”. Dokładnie 68 lat temu 28 czerwca o godzinie 6.00 rano robotnicy Zakładów Cegielskiego, wówczas Zakładów im. Józefa Stalina podjęli strajk generalny i zorganizowali demonstrację uliczną, krwawo stłumioną przez władze komunistyczne. W starciach z milicją i wojskiem na ulicach miasta zginęło, co najmniej 58 osób a kilkaset zostało rannych. Ranek 28 czerwca 1956 roku był początkiem buntu robotników Zakładów Cegielskiego i wielu innych fabryk przeciwko władzy ludowej. Był odpowiedzią na złą politykę społeczną, ignorowanie robotników i butę władzy, paradoksalnie nazywającej się władzą ludową. Ten ranek był „protestem przeciwko nieludzkiemu systemowi zniewalania serc i umysłów człowieczych”.  Ten ranek to moment, w którym cierpliwości i posłuszeństwo Poznaniaków zostało wyczerpane, a tysiące strajkujących postanowiło wykrzyczeć swoją krzywdę, na co odpowiedzią władzy ludowej była pogarda, czołgi na ulicach Poznania i serie z karabinów maszynowych.. Protesty robotników w stolicy Wielkopolski były jednymi z pierwszych w historii powojennej Polski i stanowiły impuls do dalszych działań przeciw władzy komunistycznej w latach następnych. Wydarzenia w Poznaniu mają, więc ogromne znaczenie dla późniejszych losów całego kraju, będąc wielkim moralnym zwycięstwem ciemiężonego narodu. W sześćdziesiątą ósmą rocznicę tamtych wydarzeń winniśmy „oddać hołd robotnikom, którzy złożyli swoje życie w obronie prawdy, sprawiedliwości i niepodległości Ojczyzny.”

            Chwała Bohaterom.

            Niech pamięć o Ich czynach nigdy nie zaginie.

            Koło Historyczne „Wiarus”

        • 48. rocznica wybuchu strajków robotniczych w Polsce
          • 48. rocznica wybuchu strajków robotniczych w Polsce

          • "Trzeba załodze tych czterdziestu paru zakładów, które strajkowały, powiedzieć, jak my ich nienawidzimy, jacy to są łajdacy, jak oni swoim postępowaniem szkodzą krajowi. Uważam, że im więcej będzie słów bluźnierstwa pod ich adresem (…) – tym lepiej dla sprawy. (…) To musi być atmosfera pokazywania na nich jak czarne owce, jak na ludzi, którzy powinni się wstydzić, że w ogóle są Polakami, że w ogóle na świecie chodzą..."

                                                                                                                                               /Edward Gierek/

            W  poniedziałek 25 czerwca 2024 roku minęła  48.  rocznica wybuchu strajków robotniczych w Polsce. 25 czerwca 1976 r. w 112 zakładach pracy na terenie 24 województw przeszło 80 tys. osób rozpoczęło strajk i demonstracje uliczne. Bezpośrednią przyczyną protestu była zapowiedziana 24 czerwca w Sejmie PRL przez premiera Piotra Jaroszewicza drastyczna podwyżka cen artykułów żywnościowych (m.in.: mięso i ryby – 69%, nabiał – 64%, ryż – 150%, cukier – 90%). Największe manifestacje odbył się w Radomiu i Ursusie. W trakcie radomskich wydarzeń spalono gmach Komitetu Wojewódzkiego PZPR. Natomiast w Ursusie robotnicy zatamowali ruch pociągów rozkręcając szyny na magistrali kolejowej pod Warszawą. Fala strajków była porównywalna ze strajkami z grudnia 1970 r. i stycznia-lutego 1971 r., a „przerwy w pracy” nie ograniczyły się do jednego regionu kraju i groziły szybkim rozszerzeniem. Władze PRL - u, obawiając się powtórzenia scenariusza z grudnia 1970 r., jeszcze 25 VI 1976 r. zdecydowały o wstrzymaniu podwyżki. Protesty zostały brutalnie stłumione przez oddziały Milicji, ZOMO i SB.. Zatrzymanych przewożono do komend MO i aresztów, gdzie przechodzili przez tzw. ścieżki zdrowia (szpaler milicjantów bijących pałkami). Bito także przypadkowe osoby: jedną z nich był Jan Brożyna, śmiertelnie pobity przez patrol MO, o którego zabójstwo oskarżono świadków tego wydarzenia. Drugą śmiertelną ofiarą represji był ks. Roman Kotlarz, który w czasie mszy św. modlił się w intencji robotników, a którego później nachodzili i bili funkcjonariusze SB.

            Cześć i Chwała Bohaterom

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Akademia Bezpiecznego Puchatka
          • Akademia Bezpiecznego Puchatka

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Kontynuując tradycję z ubiegłych lat również  w tym roku szkolnym nasza Szkoła przystąpiła do  kolejnej , tym razem  XV edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka . Zajęcia w ramach Programu zostały przeprowadzone w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne.  Program kształtował u dzieci postawy odpowiedniego, bezpiecznego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych, uczył właściwych reakcji na zagrożenia jakie mogą wystąpić w życiu codziennym. Uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w realizacji zadań. Po odbytych zajęciach dzieci miały szansę zweryfikować swoją wiedzę rozwiązując Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Odpowiadając na pytania uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu poznanej tematyki związanej z bezpieczeństwem. Dzięki temu nasza Szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w Programie Akademia Bezpiecznego Puchatka.

            Dziękuję wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Wychowawcom klas pierwszych za zaangażowanie i pomoc w realizacji tego projektu.

            CERTYFIKAT >>>> certyfikat_ABP.pdf

            Szkolny koordynator programu: Aneta Jusińska

        • Przedstawienie "Alicja w krainie czarów"
          • Przedstawienie "Alicja w krainie czarów"

          • Dnia 18 czerwca 2024 r. uczniowie klasy III a z wychowawcą panią Marzeną Marchel oraz klasy IV f z wychowawcą panią Emilią Żmijewską-Łapińską wybrali się do Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie na przedstawienie pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Alicja w Krainie Czarów opowiada o losach małej Alicji, która podróżując śladem Białego Królika dociera do niesamowitej krainy.

            Spektakl został wystawiony przez aktorów z Teatru Dzieci-Dzieciom, nad którym opiekę i oprawę artystyczną sprawuje pani Małgorzata Puzio. W obsadzie można było zobaczyć m.in. trzy uczennice naszej szkoły – Lenę Rudnik z klasy III a, grającą Kotka z Cherhire, Aleksandrę Kostrzewa również z klasy III a grającą Czarodziejkę oraz Kaję Wąsik z kl. IV f, która wcieliła się w rolę Lisicy. Wszyscy aktorzy wykazali się ogromnym profesjonalizmem, doskonale prezentując swoje role oraz śpiewając piosenki. Zabrali wszystkich uczestników w niezwykły świat czarów i magii.

            Opiekunowie: Maria Bal-Stach, Marzena Marchel, Emilia Żmijewska-Łapińska

        • Warsztaty kulinarne
          • Warsztaty kulinarne

          • W dniu 15.06.2024 w klasach 6a i 6f odbywają się dwugodzinne warsztaty kulinarne w ramach programu "Trzymaj formę". Korzystanie z zasobów pochodzących z Urzędu Miasta i Gminy Radzymin. Warsztaty na celu możliwość wykonania przez młodzież pełnowartościowego i podstawowego posiłku (propozycje łatwe do wykonania śniadań, II śniadań, podwieczorków i kolacji).

            Na zajęcia wykonywali takie posiłki jak:

            - tortille pełnoziarniste 

            - koktajle owocowe

            - kanapki

            - owocowe koreczki

            - pasty: jajeczna i twarogowa, 

            a także możliwość spróbowania placków z serka wiejskiego oraz placków bananowych z płatkami owsianymi.

            Koordynatorzy programu: Magdalena Ślifirczyk, Anna Wilkowska, Sylwia Sikorska

        • Koncert Zespołu Zbrucz z Tarnopola
          • Koncert Zespołu Zbrucz z Tarnopola

          • Dnia 14 czerwca br. nasza szkoła miała zaszczyt gościć Zespół Ludowy Zbrucz z Tarnopola. Grupa artystów z Ukrainy zaprezentowała składankę ciekawych tańców ludowych oraz śpiewów. Stroje ludowe zrobiły ogromne wrażenia na widowni. Artyści zespołu podbili serca naszych uczniów i nawiązali z nimi świetny kontakt. Z zachwytem i wielką radością nasi widzowie, wspólnie z artystami, zaśpiewali Szła dzieweczka do laseczka oraz Hej, sokoły. Dodatkową atrakcją było zaangażowanie uczniów w występ, gdyż mogli oni zatańczyć razem z zespołem.Prowadzący koncert zaprezentowali także kilka instrumentów muzycznych, a uczniowie mogli poznać ich nazwy ukraińskie i polskie.Występ stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Profesjonalizm, piękna choreografia i energetyczny przekaz sprawiły, iż koncert został przyjęty przez uczniów i pracowników szkoły z ogromnym entuzjazmem.

            Opracowanie: Ewelina Olszewska

        • 𝗪𝗬𝗖𝗜𝗘𝗖𝗭𝗞𝗔 𝗦𝗭𝗞𝗢𝗟𝗡𝗔 do Radzymińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
          • 𝗪𝗬𝗖𝗜𝗘𝗖𝗭𝗞𝗔 𝗦𝗭𝗞𝗢𝗟𝗡𝗔 do Radzymińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

          •  

            13 CZERWCA 2024 r. klasa III a wybrała do ROKiS. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową lekcja, integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.

            Na terenie ośrodka znajdowało się mnóstwo pomieszczeń, które uczniowie zwiedzili. Szczególne wrażenie zrobiły siłownia oraz hala sportowa i możliwości technologiczne. Uczniowie z zaciekawieniem i dużym entuzjazmem uczestniczyli w zaproponowanych ćwiczeniach. Przekonali się, iż aktywność ruchowa to wysiłek fizyczny umożliwiający wspaniałą zabawę, a także ważny element zdrowego stylu życia. Młodzi sportowcy mieli okazje poznać maskotkę "Liska ROKiSka

            Dziękujemy P. Bożym za zorganizowanie wyjścia oraz wszystkim pracownikom za miłe przyjęcie i pamiątkowe czapki!

            Opracowanie: Marzena Marchel

        • XXV rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II
          • XXV rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II

          • "Zawsze myślę, co by było, gdyby nie było tego Radzymina,

            tego Cudu nad Wisłą..."

                                                   Jan Paweł II

            W czwartek 13 czerwca 2024 r. minie XXV rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II - papieża Polska. O godzinie 18.13 dwadzieścia pięć lat temu następca świętego Piotra przybył z odległego Watykanu by oddać hołd żołnierzom polskim . którzy w pamiętnych dniach sierpnia 1920 roku  przelewali krew w obronie Ojczyzny i wiary. To na ulicach i przedpolach naszego miasta rozegrała się 18 decydująca w dziejach świata bitwa, która dała Polsce i Europie  niemal dwadzieścia  lat pokoju.  To na naszej ziemi  obrócone w perzynę zostały marzenia Bolszewików o wszechświatowej  komunistycznej rewolucji. Święty Jan Paweł  II przybył  na Cmentarz Poległych by przy bratnich mogiłach polskich bohaterów wyrazić swą "wdzięczność za to co od nich otrzymał" i zostawić nam  swoje słowo. - Prosimy o słowo - słusznie. Chociaż na tym miejscu najbardziej wymowne jest milczenie, to przecież czasem potrzebne jest także słowo. I to słowo chcę tu pozostawić. Wiecie, że urodziłem się w roku 1920, w maju, w tym czasie, kiedy bolszewicy szli na Warszawę. I dlatego noszę w sobie od urodzenia wielki dług w stosunku do tych, którzy wówczas podjęli walkę z najeźdźcą i zwyciężyli, płacąc za to swoim życiem.
            Tutaj, na tym cmentarzu, spoczywają ich doczesne szczątki. Przybywam tu z wielką wdzięcznością, jak gdyby spłacając dług za to, co od nich otrzymałem. Pragnę wszystkich uczestniczących w tym spotkaniu pobłogosławić  w Imię Trójcy Przenajświętszej. Niech was błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn, i Duch Święty.

            Jan Paweł II w Radzyminie – link https://www.youtube.com/watch?v=aDMEoIegxhk

            Koło Historyczne "Wiarus

        • Wyniki konkursu plastycznego "Bohater na stówę"
          • Wyniki konkursu plastycznego "Bohater na stówę"

          • "Bohater na stówę" to konkurs ogólnopolski konkurs plastyczny zorganizowany przez Biuro Edukacji Narodowej oraz IPN z okazji jubileuszu polskiego złotego. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie banknotu o nominale 100zł z wizerunkiem bohatera historii lokalnej. Jury doceniło pracę uczennicy naszej szkoły, Klary Pachulskiej z klasy 8c, przyznając jej wyróżnienie. Klara uznała, że na miano "bohatera na stówę" zasługuje Marian Pisarek i przybliżyła postać naszego Patrona przez projekt graficzny oraz opis historyczny postaci.

            Klarze gratulujemy i cieszymy się z jej sukcesu! Na konkurs wpłynęło ponad 1500 prac, z 900 szkół z całej Polski! Opiekunem merytorycznym była pani Marta Karłowicz, której serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

            Opracowanie: Marta Karłowicz

        • Mistrzostwa Powiatu w Dwa Ognie
          • Mistrzostwa Powiatu w Dwa Ognie

          • W dniu 11.06.2024r. Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła (wygrywając wcześniej Mistrzostwa Gminy Radzymin, Mistrzostwa Rejonu Dąbrówka, Radzymin, Marki) w Mistrzostwach Powiatu w Dwa Ognie Usportowione.

            Chłopcy  po zaciętej walce przegrywająć jednym punktem z Zielonką 19-18 zajęli finalnie II miejsce zdobywając tym samym tytuł wicemistrza  w Dwóch Ogniach Usportowionych na Powiatowych Igrzyskach Dzieci.

            Szkołę na Igrzyskach Powiatowych reprezentowali: Zachuta Jakub, Sankowki Aleksander, Stankiewicz Marcel, Zych Jan, Sasin Szymon, Teklak Adam, Rosa Aleksander, Szwejkowski Antek, Nowak Antek, Borkowski Oskar.

            Opiekun: Mariusz Sikorski

        • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
          • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

          • Dnia 11.06.2024 r. uczniowie klasy Va i Vc wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Laurą Waśniewską, p. Wiolettą Wielgat i p. Jolanta Oleksiak wybrały się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.    

            O godzinie 500 była zbiórka i wyruszyliśmy na wspólną przygodę.

            Pierwszym punktem programu był Zamek Królewski w Chęcinach usytuowany na wzgórzu 360 m n.p.m. Zwiedziliśmy skarbiec, lochy, ale nie udało nam się odnaleźć skarbu królowej Bony, który utraciła w trakcie wyjazdu do Włoch. Może uda nam się to następnym razem...

            Drugim punktem naszego programu było zdobycie drugiego co do wielkość szczytu w Górach Świętokrzyskich, czyli Łysej Góry\Świętego Krzyża.

            Na platformie widokowej zobaczyliśmy Gołoborze.

            Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy było Sanktuarium, gdzie przechowywane są relikwie Świętego Krzyża. W drodze powrotnej udaliśmy się na zakup pamiątek.

            Dla wszystkich dzisiejsza wycieczka była zwieńczeniem naszej wspólnej pracy w tym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że w następnym roku również nasze wspólne wycieczki będą udane, tak jak dzisiejsza.

            Opracowanie: Laura Waśniewska

        • Pamięci Mateusza
          • Pamięci Mateusza

          • Dnia 10 czerwca 2024r. w świetlicy szkolnej uczciliśmy pamięć żołnierza Mateusza Sitka, który oddał życie w obronie granicy Rzeczypospolitej. Wysłuchaliśmy piosenki stworzonej ku jego pamięci przez żołnierza służącego „na granicy”. Następnie przygotowaliśmy kartki z kondolencjami dla rodziny. Składamy wyrazy głębokiego współczucia.

            Link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=Uv151rca6mM

            Opracowanie: Anna Piechucka

        • XI WARSZAWSKI FESTIWAL PIOSENKI FRANCUSKOJĘZYCZNEJ „FRANKOFONIA ’2024”
          • XI WARSZAWSKI FESTIWAL PIOSENKI FRANCUSKOJĘZYCZNEJ „FRANKOFONIA ’2024”

          • W sobotę 8 czerwca 2024 r o godz. 12:00 w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie odbył się Koncert Galowy XI WARSZAWSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI FRANCUSKOJĘZYCZNEJ FRANKOFONIA’2024, podczas którego wystąpili wszyscy nagrodzeni uczestnicy. Konkurs miał zasięg ogólnopolski, dlatego też na finał przybyli uczniowie, między innymi z Wrocławia, Pułtuska, Legionowa, Grodziska Mazowieckiego, Siedlec i innych miast.

            Komisja konkursowa, w skład której wchodziły osoby kompetentne w dziedzinie języka francuskiego oraz muzyki, oceniała walory głosowe, muzykalność, poprawność językową, dykcję, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny uczestników. Jury nie miało łatwego wyboru, gdyż w konkursie wzięło udział około 80 uczestników reprezentujących wysoki poziom.

            Wśród  laureatów  klas 7 – 8 szkół  podstawowych znalazła się uczennica naszej Szkoły – Hanna Nowatkowska z klasy 7f. Hania zajęła II miejsce. Wszyscy nagrodzeni soliści zaprezentowali na scenie swoje utwory. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, nagrody rzeczowe oraz upominki od sponsorów wydarzenia. Imprezie towarzyszył uśmiech, radość i świetna zabawa.

            Gratulujemy zwyciężczyni i innym uczestnikom za wspaniałe występy.

            i życzymy dalszych sukcesów!!!

            Opracowanie: Dorota Chacińska

        • Wycieczka do Torunia
          • Wycieczka do Torunia

          • 7 czerwca 2024r. klasy III E i III F wyruszyły na ostatnią wspólną wycieczkę do Torunia.

            Nasz pobyt w tym pięknym nadwiślańskim mieście rozpoczęliśmy od spaceru po Rynku Starego Miasta, gdzie podziwialiśmy zabytkowe kamieniczki, ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika i wiele innych ciekawych miejsc i postaci z nimi związanych.

            Następnie udaliśmy się do planetarium, które zachwyciło wszystkich wspaniałą prezentacją gwiazdozbioru i jego tajemnic. Z klimatu gwiazd przenieśliśmy się na warsztaty piernikowe, gdzie odkrywaliśmy sekrety wypieku prawdziwych toruńskich pierników. Trzeba przyznać, że poszło nam całkiem niźle…

            Oczywiście nie obyło się też od zakupienia pierników dla najbliższych.

             I tak w piernikowym klimacie, szczęśliwi z głowami pełnymi wrażeń wróciliśmy do Radzymina.

            Opracowanie: Agata Piwowarska, Katarzyna Rabajczyk, Izabela Szczurowska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
      • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
      • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-16.00
        tel. (+48) 22 786-72-79
      • ul. 11 Listopada 2
        05-250 RADZYMIN
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych