Przy ul. Strzelców Kaniowskich 10 w Radzyminie została otwarta nowa pracownia plastyczna.
Szczegóły w ulotkach:
>>>>>> Otwarta_ulotkaA6_ok.pdf
>>>>>> eduresized_Otwarta_ulotkaA6_ok-1.jpg
Przy ul. Strzelców Kaniowskich 10 w Radzyminie została otwarta nowa pracownia plastyczna.
Szczegóły w ulotkach:
>>>>>> Otwarta_ulotkaA6_ok.pdf
>>>>>> eduresized_Otwarta_ulotkaA6_ok-1.jpg
Rozkład jazdy autobusu szkolnego obowiązujący od dnia 29 września 2021 roku >>>>> Rozklad_jazdy_Radzymin__zmieniony_od_29.09.2021.pdf
Szkolne Koło Caritas spełniło prośbę Zuzi Kowalskiej i wzięło udział w przygotowaniu urodzinowych kartek dla Blanki. Blanka 20.IX.2021 r. obchodziła 4 urodziny. Dziewczynka podobnie jak nasza Zuzia choruje na nowotwór. Nasi młodsi uczniowie przygotowali kolorowe kartki, laurki i rysunki z ciepłymi, serdecznymi życzeniami dla Solenizantki. Mamy nadzieję, że w tym szczególnym dniu choć na chwilę udało nam się sprawić radość i oderwać myśli od tej strasznej choroby.
Szkolne Koło Caritas
Nasza szkoła dołącza do akcji „Góra Grosza”. W tym roku akcja jest przeprowadzana już po raz dwudziesty drugi.
Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie i realizować marzenia. Tysiące dzieci przebywających w opiece zastępczej” czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Akcja „Góra Grosza” organizowana jest w naszej szkole od 27 wrzenia i potrwa do 31 grudnia br. Skarbona ustawiona jest w nowym budynku szkoły w holu obok sekretariatu.
Celem jest zbiórka monet od 1 grosza do 5 złotych.
Korzyści z uczestnictwa szkoły w akcji:
Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.
Akcja ma również charakter konkursu! Zgodnie z regulaminem, szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej w całej Polsce oraz w każdym województwie zostaną nagrodzone.
Plakat 1 >>>>>>> eduresized_Go__ra_grosza_-_Radzymin_2021.jpg
Plakat 2 >>>>> Go__ra_grosza_-_Radzymin_2021.pdf
Koordynator projektu w szkole: ks. Łukasz Sikorski
W ramach omawianej tematyki dotyczącej bezpieczeństwa na drogach, wszystkie klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę na najbliższe skrzyżowanie. Celem naszej wyprawy była obserwacja ruchu ulicznego, znaków drogowych, rowerzystów, ale przede wszystkim praktyczne ćwiczenia w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię z sygnalizacją świetlną oraz w oznakowanych miejscach bez sygnalizacji. Dzieci poradziły sobie świetnie stosując 5 zasad: zatrzymaj się przed przejściem, spójrz w lewo, spójrz w prawo, spójrz w lewo, jeśli nic nie jedzie, przejdź spokojnie na drugą stronę.
Bądźmy uważni i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze!
Opracowanie: Marzena Marchel
Od dnia 20 września 2021 r. sukcesywnie kolejne klasy zostają wprowadzone w system korzystania z szafek szkolnych.
Regulamin korzystania z szafek skrytkowo - odzieżowych >>>>>> regulamin_szafki.pdf
„Bronią, kosami, widłami i siekierami bij swoich odwiecznych wrogów – polskich panów”.
/fragment odezwy jednego z dowódców Armii Czerwonej z września 1939 roku/
W piątek 17 września minęła 82. rocznica agresji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę. Tego dnia obchodzony jest też Światowy Dzień Sybiraka, który od 2013 r. jest świętem państwowym. 17 września 1939 roku Armia Czerwona realizując postanowienia zawartego 23.08.1939 r. z paktu Ribbentrop - Mołotow wkroczyła na wschodnie ziemie II Rzeczpospolitej. Dla broniącej się przed najazdem niemieckim Polski był to cios w plecy. Państwo polskie zaatakowane z dwóch stron nie było w stanie obronić swojego terytorium. Najeźdźcy podzielili między siebie strefy okupacyjne. Polacy zamieszkujący wschodnie województwa Rzeczpospolitej znaleźli się pod okupacją sowiecką i bardzo szybko stali się ofiarami terroru. Sowieci dokonywali wielu zbrodni wojennych, mordując jeńców i masakrując ludność cywilną. Na ponad 21 tysiącach oficerów polskich wziętych do niewoli dokonano zbrodni wojennej. Egzekucje te noszą wspólną nazwę Zbrodni Katyńskiej. Polska ludność cywilna z kolei w dużej liczbie została zesłana na wschód ZSRR. Wielkie deportacje całych rodzin, a głównie kobiet i dzieci poprzedzone były licznymi aresztowaniami mężczyzn ,ojców rodzin. Deportowanych przewożono w wagonach towarowych z zakratowanymi oknami, . Podróż na miejsce zsyłki trwała niekiedy nawet kilka tygodni. Warunki panujące w czasie transportu były przerażające, ludzie umierali z zimna, głodu i wyczerpania. Ci, którym udało się dotrzeć na miejsce zsyłki zostali poddani niewolniczej pracy, w nędzy, chorobie i głodzie. Masowe zsyłki dotknęły prawie 1,5 miliona Polaków. Ich celem była eksterminacja elit oraz ogółu świadomej narodowo polskiej ludności, miały one rozbić społeczną strukturę, dostarczając jednocześnie totalitarnemu sowieckiemu imperium tanią siłę roboczą. Tylko niewielu zesłańcom udało się powrócić do kraju, w myśl słów hymnu Sybiraków: „A myśmy szli niepokonani do niepodległej Polski” Niestety w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej pamięć o ich cierpieniach, o wywózkach, o życiu w łagrach, była zakazana. W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Wspominamy tych, którzy pozostali na nieludzkiej ziemi na zawsze. Tych, którym nie dane było wrócić w ojczyste strony a mimo to zachowali oni Polskę i polskość w swoich sercach.
Cześć i Chwała Bohaterom.
Pamięć o waszych cierpieniach na zawsze pozostanie w naszych sercach.
Koło Historyczne „Wiarus”
Dnia 16 września 2021r. kl. VB wraz z wychowawczynią p. Marią Klimkiewicz oraz panią Agnieszka Milewską i panem Grzegorzem Jeleń nauczycielem historii wybraliśmy się na lekcje historii w terenie, do miasta Radzymin. Celem wycieczki było poznanie ważnych miejsc pamięci dla historii Radzymina i integracja klasy. Pierwszym punktem, przy którym się zatrzymaliśmy był pomnik przyrody, DĄB WOLNOŚCI posadzony w listopadzie 1918 roku na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Następny punktem był pomnik WINCENTEGO WITOSA, który został postawiony na pamiątkę 76 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Postawiony on został w Radzyminie dla upamiętnienia pobytu wśród żołnierzy polskich w okopach pod Radzyminem Premiera Rządu Obrony Narodowej Wincentego Witosa. Kolejnym miejscem przy, którym się zatrzymaliśmy był DĄB PAMIĘCI posadzony w ramach programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Dla uhonorowania Aspiranta Władysława Piotrowskiego, który został zamordowany strzałem w tył głowy przez NKWD w Twerze w roku 1940. Następnym miejscem był pomnik Tadeusza Kościuszki, który znajduje się w centrum Radzymina. Uroczyście odsłonięty 9 maja 1920 r. Na pomniku znajduje się napis „ TADEUSZOWI KOŚCIUSZCE RODACY 1920 r.” Potem przeszliśmy na teren kościoła, żeby zobaczyć tablicę upamiętniającą patrona naszej szkoły podpułkownika pilota Mariana Pisarka. Tablica została odsłonięta w 80 tą rocznicę zwycięskiej Bitwy o Anglię, której uczestnikiem był podpułkownik pilot Marian Pisarek. Na zakończenie naszego spaceru po Radzyminie zaszliśmy do pizzerii Piccolo aby przy przepysznej pizzy porozmawiać i lepiej się poznać w gronie klasowym. Wyjście było bardzo udane. Wszyscy wrócili do szkoły w doskonałych humorach.
Opracowanie: Maria Klimkiewicz
>>>>> REGULAMIN_Konkursu_Ekologicznego_2021.pdf
>>>>> karta_zgloszenia.pdf
>>>>>karta_zgloszenia.doc
Organizator: Agata Drzewek
Nasz pobyt w PASJI pod hasłem – „Historia pieczonego ziemniaka” rozpoczął się od wizyty w stajni. Tu pierwszaki poznały zasady hodowli koni, ich żywienia i pielęgnacji. Ze stajni przeszliśmy na pogadankę o historii ziemniaka. Po krótkiej prelekcji dzieci udały się na plac zabaw gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Szaleństwo w pełni… Następnie zostaliśmy zaproszeni na warsztaty o darach jesieni gdzie zastaliśmy stół pełen jesiennych warzyw, owoców. Dzieci miały okazję rozpoznawać je poprzez dotyk i szło całkiem nieźle. W końcu to przyszli ogrodnicy. Chyba wszyscy zgłodnieli i przyszedł czas na kiełbaski z grilla i pieczone ziemniaki. Ostatnim punktem naszego pobytu w PASJI była emocjonująca przejażdżka ciuchcią po dolinie rzeki Bug. No cóż wszystko co dobre szybko się kończy. Czas się zbierać. Gospodarze PASJI przygotowali dla każdego dziecka upominek w postaci magnesu z wizerunkiem konia. To był wspaniały dzień pełen radości.
Opracowanie: Agata Piwowarska
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku obchodzone jest 15 września, obecnie już w ponad 108 krajach. Inspiracją powstania tego dnia stało się opowiadanie Petera H. Reynolds-a „The Dot”, czyli „Kropka”. Bohaterką historii jest Vashti, mała dziewczynka, która dzięki malutkiej kropce i swojej wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie i swoje możliwości.
W tym roku szkolnym uczniowie klas I- III obchodzili Dzień Kropki uczestnicząc w zaproponowanych grach, zabawach oraz ćwiczeniach rozwijających kreatywność. Poznali historię małej Vashti i jej kropki. Wyczarowali piękne kropkowe prace oraz pamiętali, aby w tym dniu na ich ubraniach znalazły się kropki. Jest to szczególny dzień na dzielenie się przez uczniów swoimi talentami, dlatego warto o tym święcie pamiętać.
15 września w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci z klas I-III. Książka „The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce, uwierzyła w siebie. Uczniowie naszej szkoły postanowili, tak jak Vashti, poszukać swoich talentów. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie, rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł. Uczniowie oglądali filmik poświęcony bohaterce książki. Następnie wykonaliśmy przepiękne stonogę, z samych kropek. Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę. Nie ma rzeczy niemożliwych…Wystarczy uwierzyć w siebie i swoje możliwości.
Marzena Marchel
15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole uczniowie klas 1-3 od samego rana cieszyli się tym dniem! Uczniowie klasy III e wraz z wychowawczynią Kamilą Tyburską obejrzeli krótkometrażowy film na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie odbyła się pogadanka na temat obejrzanego filmu i odpowiedzi na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji- prace plastyczne wykonane wyobraźnią uczniów.
To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!
Opracowanie: Kamila Tyburska
We wtorek 14 września 2021 r. uczniowie klas II e i II f oraz w środę 15 września uczniowie klas II a i II c wraz z opiekunami pojechali na wycieczki klasowe do Wólki Dłużewskiej odwiedzić gospodarstwo agroturystyczne ,,DOLINA BOBRÓW." Główne założenia wycieczek to wzbogacanie wiedzy przyrodniczej uczniów, poznanie pracy na wsi, często nieznanej i niedocenianej. Tematem zajęć dydaktycznych był ziemniak- jak go się uprawia, narzędzia niezbędne do prac polowych przy uprawie ziemniaków, wykopki - dawniej i dziś, potrawy jakie możemy wykonać z bulwy ziemniaka. Uczniowie poznali również inne produkty z ogrodu warzywnego, określali charakterystyczne smaki. Dużą atrakcją było własnoręczne obieranie i tarcie na tarkach ziemniaków, a następnie kosztowanie usmażonych z przygotowanej masy, placków ziemniaczanych. Uczniowie bardzo dużo czasu spędzili na świeżym powietrzu, przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie. Zabaw podczas przygotowanych atrakcjach przez animatorów nie było końca. Zwieńczeniem pobytu w gospodarstwie agroturystycznym było skosztowanie kiełbasek z grilla . Pełni wrażeń wracając z wycieczki snuliśmy plany na następne wyjazdy.
Opracowanie: Agata Szczepanik, Aneta Jusińska
14 września (wtorek) klasy III d i III e wraz z wychowawczyniami – p. Jolantą Łuczyk i Kamilą Tyburską wyruszyli w poszukiwaniu przygód do gospodarstwa agroturystycznego „Dolina Bobrów”.
Wszystkim od rana towarzyszyły dobre humory, które również były związane z możliwością ponownego korzystania z wyjazdów edukacyjnych w szkole.
„Dolina Bobrów” to cudowne miejsce położone jest na skraju wioski Wólka Dłużewska w pobliżu lasów w Nadwiślańskim Obszarze Chronionego Krajobrazu. Niedaleko znajdują się stawy rybne oraz rzeka Świder. Była to świetna okazja do obcowania z naturą.
Tego dnia atrakcji nie było końca. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach wypiekania chleba, gdzie po zdobytej wiedzy na temat pieczenia chleba, samodzielnie mogli przystąpić do wyrabiania ciasta na pyszny i zdrowy chlebek. Następnie w kolejnych warsztatach dowiedzieli się, że siano można również wykorzystać kreatywnie i wypleść z niego różne „cudeńka”. Powstały wspaniałe kaczuszki, łabędzie, a nawet łosie.
Po zdobytych umiejętnościach uczniowie przystąpili do rekreacji „pełną parą”. Na placu zabaw mogli fizycznie odpocząć i wspólnie pobawić się.
Na zakończenie miłego dnia przystąpiliśmy do pieczenia kiełbasek i chlebka, oczywiście pod okiem gospodarza, który czuwał nad bezpieczeństwem i dobrym smakiem posiłku.
Ten dzień pozostanie długo w naszych pamięciach. Był dobrym przykładem na połączenie nauki z zabawą.
Zapraszamy do galerii:
Musicie ducha hartować, aby móc jak orły przelatywać w przyszłość Ojczyzny!
/Kardynał Stefan Wyszyński/
W słoneczny wtorkowy ranek, zgodnie z wieloletnią już tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka uczniowie klasy VIII b pod opieka wychowawcy udali się na Cmentarz Poległych, aby wspólnie z przedstawicielami Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa oddać hołd lotnikom poległym pod Radzyminem 7 września 1939 roku. Naszą uroczystość rozpoczął wspólny przemarsz w asyście Pocztów Sztandarowych na plac przed zabytkową cmentarną kaplicą. Tu po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego w kilku ciepłych słowach zebranych przywitała pani Elżbieta Jeleń dyrektor szkoły. Przypomniała o naszym honorowym obowiązku zachowania pamięci o żołnierzach, którzy walczyli i ginęli w obronie Ojczyzny. Od dziesiątków lat szczególną troską i pamięcią kolejne pokolenia uczniów „Stalowej Jedynki” otaczają lotników poległych w bitwie powietrznej nad naszym miastem, która rozegrała się 82 lata temu w czwartek 7 września 1939 roku. Dla społeczności szkoły noszącej imię sławnego pilota podpułkownika Mariana Pisarka, dowódcy (od 3.09.1939 r.) 141 Eskadry Myśliwskiej w wojnie obronnej , pilota słynnego 303 Dywizjonu Myśliwskiego im. Tadeusza Kościuszki w Bitwie o Anglię, dowódcy 308 Dywizjonu Myśliwskiego „Krakowskiego” i Dowódcy I Polskiego Skrzydła Myśliwskiego sprawą honorową jest kultywowanie pamięci o Obrońcach nieba nad Polską. Postawą na baczność, pochylonymi sztandarami , modlitwą i minutą ciszy uczciliśmy Tych , którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny W klimat tamtych tragicznych wydarzeń z początków września 1939 roku wprowadził zebranych pan Lesław Karst – prezes WKSL. W ciszy panującej na cmentarzu szczególnie mocno zabrzmiały słowa o nierównej walce pod niebem Radzymina załóg trzech samolotów bombowych PZL –P37 „Łoś” z 216 Eskadry Bombowej z 12 myśliwcami niemieckimi ME – 110. Z dwunastu członków załóg samolotów ośmiu poległo Ich ciała podniesione z pola walki przez miejscową ludności zostały przeniesione na Cmentarz Poległych w Radzyminie i spoczęły obok bohaterów 1920 roku. Pięćdziesiąt lat od wrześniowych wydarzeń staraniem pracowników Polskich Zakładów Lotniczych i Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa ufundowana została pamiątkowa tablica, która zawisła na ścianie cmentarnej kaplicy. Od tamtej chwili opiekują się nią kolejne roczniki uczniów „Stalowej Jedynki”. Pan Lesław w bardzo barwny sposób przybliżył młodzieży sylwetki polskich lotników, następnie uczniowie pojedynczo odczytali z pamiątkowej tablicy nazwiska poległych i w miejscu spoczynku ich doczesnych szczątków umieścili biało – czerwone chorągiewki, jako znak, że o ich ofierze pamięć nigdy nie zaginie . Słowo do młodzieży skierował również pan Krzysztof Dobrzyniecki – zastępca burmistrza, (który co warte podkreślenia jest absolwentem naszej szkoły), podkreślił, jak ważne dla naszej narodowej pamięci jest przekazywanie prawdy o tamtych trudnych wojennych czasach kolejnym pokoleniom Polaków . Na zakończenie delegacja szkoły i WKSL złożyła pod pamiątkową tablicą wiązanki kwiatów a uczniowie zapalili znicze ognie pamięci .W tym podniosłym momencie spoglądając na poczty sztandarowe zgromadzonych gości, wśród których byli min. p. Jerzy Madler, Andrzej Szymczak (WKSL) ks. Grzegorz Harasim oraz nauczycieli i uczniów śmiało można powiedzieć, że płomień pamięci w sercach młodego pokolenia nigdy nie zaginie. Dziękujemy za wspaniałą lekcję historii, za waszą obecność i za to, że od kilkunastu lat razem możemy czcić pamięć o naszych bohaterach.
Artykuł w tygodniku regionalnym KURIER W - >>>>>>>>> gazeta-82rocznica.pdf
Cześć i Chwała Bohaterom
Koło Historyczne „Wiarus”
Szanowni Państwo,
Organizowany przez Starostwo Powiatowe w Wołominie cykl 5 szkoleń nt. przyczyn i skutków zmian klimatu ma na celu podniesienie wiedzy lokalnej społeczności w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych oraz przedstawienie innowacyjnych rozwiązań przyczyniających się do adaptacji do skutków zmian klimatu, możliwych do realizacji przez uczestników szkolenia.
Serdecznie zachęcamy Państwa, nauczycieli oraz uczniów do wzięcia udziału w szkoleniach.
Uczestnictwo w szkoleniach jest możliwe po uprzednim zarejestrowaniu się pod numerem telefonu (22) 346-11-58.
Przesyłamy Państwu informacje oraz plakaty dotyczące szkoleń, które odbędą się w najbliższym czasie. Dane o pozostałych szkoleniach, które odbędą się za kilka tygodni, przekażemy w późniejszym terminie.
W razie wątpliwości lub dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z Dorotą Górską, tel. (22) 346-11-58, e-mail: d.gorska@powiat-wolominski.pl
Załączniki:
>>>>>> eduresized_Plakat_Jak_zmiany_klimatu_wplywaja_na_zdrowie.jpg
>>>>>> eduresized_plakat_Ogrod_deszczowy.jpg
>>>>>> eduresized_Plakat_Laka_kwietna.jpg
>>>>>> Dane_o_szkoleniach-2.pdf
Wydział Ochrony Środowiska,
Starostwo Powiatowe w Wołominie :)
Drodzy uczniowie
Klas V – VIII
Koło Polonistyczne „Pisarek” i Koło Historyczne „Wiarus”
serdecznie zapraszają do udziału w szkolnym konkursie wiedzy
”Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia”
Regulamin i zapisy u p. Grzegorza Jelenia.
Konkurs odbędzie się w drugiej połowie października 2021 roku.
Nagrody czekają….
Organizatorzy
Notka biograficzna >>>> Zyciorys_Slugi_Bozego_Stefana_Kardynala_Wyszynskiego(1).pdf
"Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać...”
/kardynał Stefan Wyszyński/
W niedzielę, 12 września w Warszawie odbyła się uroczystość wyniesienia na ołtarze (beatyfikacji) Prymasa Tysiąclecia. kardynała Stefan Wyszyńskiego, kapelana Powstania Warszawskiego, męża stanu, obrońcy praw człowieka, narodu i Kościoła. Kardynał Stefan Wyszyński był autorytetem moralnym, duchowym współtwórcą przemian społecznych, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce Człowiekiem bez reszty służącym Bogu i ludziom, który uznawany jest za jednego z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Uchwałą obu izb parlamentu kardynał ks. Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia został jednym z patronów 2021 roku. W ustawie sejmowej czytamy o,, szczególnym znaczeniu kardynała Stefana Wyszyńskiego dla poszanowania godności człowieka i wolności, szacunku dla Ojczyzny i budowania wolnej i niepodległej Polski". Senatorowie w swojej ustawie wyrazili zaś uznanie dla,, Jego całego życia, które było wielkim świadectwem umiłowania Ojczyzny i Rodaków".. W tym miejscu warto dodać ,że kardynał ks. Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia był częstym gościem radzymińskiej parafii.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.
Koło Historyczne "Wiarus"
Zapraszamy do obejrzenia filmu >>>> https://www.youtube.com/watch?v=p2JzM_ob5uw
Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Podejmując wyzwanie i wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom w naszej szkole będzie realizowany Międzynarodowy projekt edukacyjny Emocja, który będzie miał na celu:
>>>>>>>>>>> Plakat_Emocja_2021-2022.png
Projekt będzie realizowany od września do czerwca.
Koordynator: Kamila Tyburska
Powered by aSc EduPage